SRC Belgesi Sınavı

2023 SRC Belgesi Sınav Soru ve Cevapları

2023 SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 sınav soruları ve cevaplarına, deneme sınavları, uygulama sınavları ve soru çözme eğitimleri 4 kategoriden oluşmaktadır. Sayfanın Sonundaki Linklerden Bu Sınavlara Ulaşabilirsiniz.

Sitemizde bulunan SRC ODY ve ÜDY için hazırlanmış sınav ve eğitim uygulamaların tamamı mobil uyumludur ve aplikasyonu yüklemeniz gerekmeden tüm mobil cihazlar üzerinde sorunsuz çalışmaktadır. Javascript destekli herhangi bir tarayıcı üzerinden çalışabilir. Oluşturulan sınavlar 48 saat boyunca sistemde saklanır 48 saat içinde geri dönüp tekrar gözden geçirebilirsiniz. 48 saatin sonunda sistemden kaldırılır. Yeni sınav oluşturmak için ilgili sınav butonuna tıklamanız ve ulaştığınız sınav sayfasından yeni sınavı seçmeniz gerekir. Sistemin tüm olanaklarını kullanabilmeniz için Irmak SRC ve Psikoteknik kursiyeri olmanız gerekir.

2023 SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 Sınavlarına hazırlık için oluşturulmuş Soru Çözme Eğitimleri

Soru çözme eğitimlerinde sınavlarda çıkmış ya da çıkma ihtimali çok yüksek olan sorular soruluyor. Soruyu okuyup anlaıktan ve doğru cevabı tahmin ettikten sonra cevap butonuna tıkladığınızda doğru cevap kırmızı renkle gösteriliyor. İleri ve geri butonlarına basarak sorular arasında dolaşabilir son soruya geldiğinizde başa dönebilirsiniz. Yeteri kadar başarı elde ettiğinizde deneme sınavlarına giderek başarı seviyenizi test edebilirsiniz.

Soru çözme eğitimlerinin amacı kısa süre içinde sınavı geçecek düzeye ulaşmanızı sağlayarak zaman ve para kaybetmenize engel olmaktır.

2023 SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 Sınavlarına hazırlık için oluşturulmuş Deneme ve Seviye Sınavları

Deneme sınavlarda çıkmış ya da çıkma ihtimali çok yüksek olan sorular soruluyor. Deneme Sınavlarının amacı kursiyerlerin sınavda ki başarılarını eksik bilgilerini ve hata yapma alışkanlıklarını tespit etmektir. Deneme sınavı sonuçları gerçek sınavdaki başarı yüzdenizi görüp ders ve konu çalışmalarınızı planlamanızı sağlamaktadır. Irmak SRC ve Psikoteknik Öğrencileri performansları eğitmenler tarafından değerlendirilerek ek çalışma programları oluşturulmaktadır.

Deneme sınavlarında Milli Eğitim Sınavlarında olduğu gibi 40 soru sorulmaktadır. Soruyu okuyup anlaıktan ve doğru cevabı tahmin ettikten sonra A) B) C) D) şıklarından hangisi doğruysa tıkayarak sorunun cevabını vermiş oluyorsunuz.İleri ve geri butonlarına basarak sorular arasında dolaşabilirsiniz. 40. sorudaki sınavı bitir butonuna tıklamadığınız sürece verdiğiniz cevapları değiştirebilirsiniz. 40. Soruya geldiğinizde sınavı bitir butonuna tıkladığınızda Sınavdan aldığınız puan ve yanlış yaptığınız soru adedi boş bıraktığınız soru adedi ve doğru çözdüğünüz soru adedi gösterilmektedir. Butonlara tıklayarak bu sorular arasında gezinebilir yaptığınız hataları görebilirsiniz.

2023 SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 Sınavlarına hazırlık için oluşturulmuş Uygula Eğitimleri

Uygulama eğitimlerinde sınavlarda çıkmış ya da çıkma ihtimali çok yüksek olan videolu uygulama soruları soruluyor. Soruyu dinleyip videoyu dikkatlice izledikten sonra doğru cevabı tahmin ediyorsunuz. Esasında sınavlarda çıkan sorulardan oluşmuş uygulama videoları basit olsa bile 1 dakika içinde izleyip doğru seçimi yapabilmek için heyecanınızı yenmeniz gerekiyor yoksa bildiğiniz bir konuda bile yanlış cevap verebiliyorsunuz onun için teker teker uygulama sorularını çözerek kendinize güveninizi arttırmanız gerekiyor. Irmak SRC ve Psikoteknik Kursiyerleri için ek uygulana eğitimleri sınıflarda verildiği için uygulama derslerini takip etmeniz başarı oranınızı yükseltecektir.

2023 SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 Sınavlarına hazırlık için oluşturulmuş Bilgi Deposu

Bilgi deposunda sınavlarda çıkmış ya da çıkma ihtimali çok yüksek olan tanımlar ve bilgiler sunulmaktadır. Boş vakitlerinizde bilgi deposundan yararlanarak temel SRC bilginizi Arttırabilirsiniz. Bilgi deposundaki sayfaların altında bulunan arama satırlarında kelime aratarak bilgilere ulaşabilirsiniz

SRC Belgesi Sınavına Girebilmenin Şartları

SRC Belgesi Sınavına Girebilmek için SRC Belgesi Sertifika programını tamamlamış olmak ya da kanunda gösterilen istisnalara sahip olmak gerekmektedir

Irmak SRC Eğitim Kurumunda eğitimlerini tamamlayan kursiyerler il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince belirlenen ve il milli eğitim müdürlüğüne bildirilen tarihlerde, sınav yürütme komisyonunun gözetim ve denetiminde sınavlara alınırlar

Başarılı kursiyerler için Irmak SRC Eğitim Kurumu tarafından Yönetmeliğin 27 nci maddesi hükmü doğrultusunda Özel Mesleki Yeterlilik Sertifikası düzenlenir. Sertifika bilgileri Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlenmesi için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına elektronik sistemle iletilir.

Teorik sınavlar

Öğretim programlarına uygun en az 40, en çok 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli test soruları ile yapılır. Teorik sınavın değerlendirilmesi salon başkanı ve gözetmen tarafından cevap anahtarına göre yapılır. 100 tam puan üzerinden değerlendirilen sınavda, 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır. Teorik sınav sonucu açıklandıktan sonra başarılı olan SRC Belgesi kursiyerleri aynı gün uygulamalı sınava alınırlar. Toplamda 4 sınav hakkı bulunmaktadır.

Uygulamalı sınavlar

Öğretim programlarına uygun 3 veya 5 uygulamalı soru ile yapılır. Uygulamalı sınav bittiğinde cevap anahtarına göre değerlendirme yapılır. Uygulamalı sınavda soruların yarısından fazlasına doğru cevap veren kursiyer başarılı sayılır. Toplamda 4 sınav hakkı bulunmaktadır. Uygulamalı sınavda başarısız olan kursiyer üç kez daha uygulamalı sınava girebilirler.

Aşağıdaki Linklerden 2023 SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 Sınav Soruları ve Cevaplarına, Deneme Sınavlarına Uygulama Sınavlarına ve Soru Çözme Eğitimlerine Ulaşabilirsiniz

IRMAK SRC

Mesleki Eğitim

Mesleki Belge

SRC, ODY, ÜDY Belgesinde Yüksek Başarı

SRC Belgesi SRC 1, SRC 2, SRC 3, SRC 4

ODY Belgesi ODY 1, ODY 2, ODY 3, ODY 4

ÜDY Belgesi ÜDY 1, ÜDY 2, ÜDY 3, ÜDY 4

1 Saatte Psikoteknik Belgesi

Kurumsal Hizmet

Yetki Belgeleri Danışmanlığı

A1 Yetki Belgesi Danışmanlığı A2 Yetki Belgesi Danışmanlığı

B1 Yetki Belgesi Danışmanlığı B2 Yetki Belgesi Danışmanlığı B3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

C1 Yetki Belgesi Danışmanlığı C2 Yetki Belgesi Danışmanlığı C3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

B1 Yetki Belgesi Danışmanlığı B2 Yetki Belgesi Danışmanlığı B3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

C1 Yetki Belgesi Danışmanlığı C2 Yetki Belgesi Danışmanlığı C3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

D1 Yetki Belgesi Danışmanlığı D2 Yetki Belgesi Danışmanlığı D3 Yetki Belgesi Danışmanlığı D4 Yetki Belgesi Danışmanlığı

F1 Yetki Belgesi Danışmanlığı F2 Yetki Belgesi Danışmanlığı F3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

G1 Yetki Belgesi Danışmanlığı G2 Yetki Belgesi Danışmanlığı G3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

H1 Yetki Belgesi Danışmanlığı H2 Yetki Belgesi Danışmanlığı H3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

K1 Yetki Belgesi Danışmanlığı K2 Yetki Belgesi Danışmanlığı K3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

L1 Yetki Belgesi Danışmanlığı L2 Yetki Belgesi Danışmanlığı

M1 Yetki Belgesi Danışmanlığı M2 Yetki Belgesi Danışmanlığı

N1 Yetki Belgesi Danışmanlığı N2 Yetki Belgesi Danışmanlığı

P1 Yetki Belgesi Danışmanlığı P2 Yetki Belgesi Danışmanlığı

R1 Yetki Belgesi Danışmanlığı R2 Yetki Belgesi Danışmanlığı

T1 Yetki Belgesi Danışmanlığı T2 Yetki Belgesi Danışmanlığı T3 Yetki Belgesi Danışmanlığı

Öğrenci Ve Personel Servis Taşımacılığı Danışmanlığı

İleri Değerlendirme Ve Eğitim Teknikleri, Detaylı Analiz Ve Kişiye Özel Eğitimler Sayesinde Her Seviyede Yüksek Başarı

Istanbul SRC Belgesi